Rolety na okna to jeden z tych elementów, na które bardzo chętnie i często decyduje się szereg osób podczas aranżacji wnętrz swoich mieszkań. Należy jednak pamiętać, że tego typu elementy zajmują niemało miejsca, dlatego też tak ważne jest, aby były odpowiednio skomponowane z pozostałymi barwami, które będą dominowały we wnętrzu. Warto również nie zapominać o efekcie, który w ten sposób chcemy uzyskać. 

Zarówno rolety rzymskie, jak i plisowane od wielu lat nie tracą na swojej popularności, na co z pewnością niemały wpływ ma ich dużą funkcjonalność i praktyczność. To dzięki nim mamy możliwość ograniczenia wpadania ilości promieni słonecznych do wnętrza naszych mieszkań, jak również jesteśmy w stanie odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów lub przechodniów. O ile sam wybór rodzaju rolet dla wielu osób nie będzie stanowił większego problemu, o tyle ich kolor niejednej osobie może przysporzyć niemały problem, zwłaszcza jeżeli zależy nam na stworzeniu spójnej i stylowej aranżacji.

Na, co zwrócić uwagę podczas wyboru koloru rolet na okna?

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na rolety plisowane, rzymskie bądź też inne, jednym z trudniejszych wyborów, jaki trzeba będzie podjąć, jest dobór ich koloru do reszty barw, które dominują w danym wnętrzu. Wszystko tak naprawdę we wspomnianej kwestii zależne jest od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. 

Stąd też może wyróżnić trzy podstawowe zestawienia tj.: 

  • Harmonijne – w tym przypadku mamy do czynienia z barwami sąsiadującymi ze sobą w tzw. widmie słonecznym, dzięki czemu łagodnie przechodzą jedna w drugą. Doskonałym tego przykładem będzie połączenie ze sobą odcieni czerwieni i fioletu, żółci i oranżu, zieleni i żółci lub błękitu i zieleni. Warto jest również w tym zestawieniu sięgać po mocno rozbielone odcienie tzw. pastelowe, które pozwolą na uzyskanie podobnego efektu i sprawią, że wnętrze będzie spokojniejsze i bardziej przytulne.
  • Monohromatyczne – w tym zestawieniu mamy do czynienia z użyciem jednej barwy. Zazwyczaj jest to albo biel, albo szarość. Chcąc uniknąć w przypadku takiej kompozycji zbyt monotonnego efektu/wrażenia, trzeba zadbać o umiejętne zestawienie odcieni np. od najjaśniejszych do najciemniejszych. Warto jest także zadbać o zróżnicowanie zarówno faktur materiałów, jak i ich połyskliwości. 
  • Kontrastowe – w tym przypadku zestawiamy ze sobą barwy, które ze sobą kontrastują np. biel z czernią, cierń z żółcią lub fiolet z granatem. W ten sposób uzyskujemy niezwykle wyraziste kompozycje, przez co pozostałe elementy aranżacji wnętrza, odgrywają rolę drugoplanową. Odpowiednie zestawienie kontrastujących ze sobą kolorów pozwoli na stworzenie bardzo atrakcyjnego wnętrza.

Gdzie można znaleźć tak szeroką ofertę rolet?

Oczywiście nie każda firma działająca na rynku, jest w stanie zapewnić szeroki wybór nie tylko pod względem rodzajów rolet, ale także i ich odcieni. Doskonałym przykładem firmy, której niezwykle zróżnicowana oferta dostępna jest na anwis.pl, w której mamy dostęp do bogatej palety barw z zakresu rolet, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie, jest Anwis.