Wiele łazienek, szczególnie w mieszkaniach w blokach czy kamienicach ma dość mały metraż, co jest dość problematyczne przy urządzaniu pomieszczenia, co jednak nie oznacza, że przy ograniczonej przestrzeni nie da się sprawić, by była funkcjonalna. W każdej łazience są elementy, które muszą się w niej znaleźć. Jednym, z nich jest szafka pod umywalkę. Czym się kierować w jej wyborze, by pomieszczenie było nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne?

Co warto wiedzieć o szafkach pod umywalkę?

Szafka podumywalkowa to ciekawe rozwiązanie, które poza tym, że jest estetyczne, przede wszystkim jest bardzo praktyczne, idealne wręcz do pomieszczeń niewielkich, w których niezbędne jest umiejętne wykorzystanie każdej nawet najmniejszej przestrzeni.
Wybór szafek podumywalkowych na rynku jest dość duży, dzięki czemu każdy znajdzie idealny blat pod umywalkę dopasowany do swoich potrzeb i specyfiki łazienki.
Przed podjęciem decyzji warto wiedzieć, że szafki podumywalkowe (https://arenalazienek.pl/pl/c/Szafki-podumywalkowe/447) jakie dostępne są obecnie w sprzedaży, można podzielić na:

  • stojące – proste w montażu i co najważniejsze bardzo pojemne;

  • wiszące – są mniej pojemne od stojących, jednak pozwalają na swobodne czyszczenie podłogi, a przy tym wyglądają estetycznie;

  • szafki z umywalką, sprzedawane w kompletach zarówno w wersji wiszącej, jak i stojącej.

Ostatnie rozwiązanie jest zdecydowanie najwygodniejsze, nic więc dziwnego w rym, że coraz więcej osób decyduje się na zakup gotowego zestawu.

Idealna szafka do łazienki – o czym najeży pamiętać przy jej wyborze?

Szafa podumywalkowa w łazience to rozwiązanie wpływające nie tylko na estetykę pomieszczenia, ale również jego funkcjonalność. Aby taka szafka spełniała swoją funkcję, musi zostać odpowiednio dobrana. A wybór zależny jest nie tylko od indywidualnych potrzeb, ale dostępnego miejsca, jakie można poświęcić na ustawienie takiej szafki. Z tego też powodu zawsze, zanim wybrany zostanie konkretny model, należy sprawdzić jego wymiary.

Jeżeli łazienka jest wyjątkowo mała i wąska, zamiast kupować gotową szafkę (tu jednak może być bardzo duży problem z dostosowaniem jej wymiarów do dostępnej przestrzeni), warto rozważyć zakup mebla na indywidualne zamówienie. Wówczas będzie ona idealnie dopasowana do pomieszczenia. W przypadku łazienki, ze względu na wilgoć i parę wodną należy również zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału szafka została wykonana. W tym przypadku należy zrezygnować z naturalnego drewna, najlepiej sprawdzi się płyta meblowa, która jest nie tylko stosunkowo niedroga, ale również, jeżeli zostanie odpowiednio zabezpieczona, będzie dobrze spełniała swoją funkcję przez długi czas.