Jedną z największych zalet bieli jest to, że świetnie komponuje się z aranżem każdego wnętrza. Bez względu na to, czy aranżacja obfituje feerią barw, czy należy do tych stonowanych, biała lampa sufitowa zawsze wpisze się w jej wystrój. Na co zatem zwrócić uwagę, jeżeli sama kolorystyka nie sprawia najmniejszych problemów?

Wielkość i sposób montażu

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na wielkość lampy. W niewielkich wnętrzach świetnie będzie wyglądać ta o kompaktowym rozmiarze. Jeżeli natomiast dane pomieszczenie charakteryzuje się dużym metrażem i przestronnością, dobrze będzie zdecydować się na model stosunkowo większy, dzięki któremu światło będzie optymalnie rozproszone, oświetlając tym samym każdy kąt sypialni w pożądany sposób.

Przy wyborze żyrandolu liczą się także jego techniczne parametry. Obecnie żyrandole mogą przyjmować najróżniejsze formy, a co za tym idzie — poszczególne modele różnią się sposobem montażu. Niektóre z nich to produkty jednopunktowe, inne — ze względu na wiszący, podłużny kształt, wymagają instalacji obudowy na większej powierzchni, w kilku miejscach.

Interesujące propozycje żyrandoli można znaleźć na stronie: https://abanet.pl/486-zyrandole-biale.

Styl lampy sufitowej

Białe lampy przyjmują wszelakie kształty i formy. Przy ich wyborze warto kierować się wystrojem wnętrza i stylem aranżacji. Nad przestrzenią dekoracyjną, taką jak komody, najlepiej prezentują się podłużne lampy wiszące. Natomiast bezpośrednio nad łóżkiem, lepszym będzie model okazały, ale jednak taki, o który nie zahaczymy głową podczas wstawania.

Wykończenie żyrandola również wpływa na finalny wizualny rezultat. Do wyboru mamy modele, które ze względu na swoją ledową konstrukcję rozjaśniają wnętrze i nie posiadają abażurów ani kloszy. W sypialniach rustykalnych, loftowych i industrialnych bardzo dobrze będą wyglądać żyrandole z dużymi, okazałymi żarówkami.

W pomieszczeniach stylizowanych na wzór glamour, prowansalskich, ludwikowskich, które sypialniom nadają przytulnego charakteru, można postawić na żyrandole z abażurami, kloszami, obudowami z różnych, fantazyjnych materiałów. Po włączeniu światła ich delikatnie przezroczysta konstrukcja emanuje pięknym, rozproszonym blaskiem, co nadaje żyrandolom nie tylko funkcjonalnego, ale też niezwykle artystycznego charakteru.

Warto pamiętać o tym, że w sypialni liczy się również barwa światła — ciepłe tony sprzyjają odpoczynkowi. Ostatnim aspektem jest także spójność aranżacyjna modelu żyrandola, który warto wybrać pod kątem innym punktów oświetleniowych, by prezentowały ten sam styl.