Trendy w aranżacji mieszkań wciąż się zmieniają i ciężko jest za nimi nadążyć. Aktualnie jednym z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich jest stworzenie w mieszkaniu klimatu miejskiej dżungli. Jest to ukłon w stronę naturalnych rozwiązań, ponieważ o powodzeniu aranżacji często decyduje ilość bujnej roślinności wkomponowanej w otoczenie. Im bardziej egzotyczne gatunki roślin pojawią się we wnętrzu, tym lepszego efektu można oczekiwać.

Zieleń w aranżacji mieszkania

Szczególną cechą wnętrz w stylu urban jungle jest wszechogarniająca zieleń. W wersji minimalistycznej można postawić na mocny odcień, np. butelkową zieleń na jednej ze ścian salonu czy sypialni. Jednak, aby nadać wnętrzu prawdziwie dzikiego charakteru, warto zdecydować się na większą powierzchnię utrzymaną w tej kolorystyce. Ciekawą opcją są również tapety pasujące do idei miejskiej dżungli. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala uzyskać na ścianie iluzję tropikalnej roślinności. Jest to całkowite odejście od minimalistycznego sposobu urządzania wnętrz.

Jakie rośliny tworzą urban jungle?

Motyw roślinny w aranżacji wnętrz był bardzo mocno zaakcentowany w latach 90. Każdy pamięta paprocie zlokalizowane w różnych miejscach mieszkania, głównie jednak stanowiły one ozdobę segmentów i meblościanek. W erze urban jungle bezsprzeczną królową jest monstera – efektowna roślina doniczkowa o dużych, ozdobnych liściach. Charakterystyczną cechą monstery są dziury w liściach, które powstają wraz ze wzrostem rośliny. We wnętrzach zgodnych z tym nurtem królują dodatkowo sukulenty, kaktusy, wszelkiego rodzaju bluszcze, ale również wspomniane paprocie i palmy. Najlepiej, żeby rośliny były dużych rozmiarów. W końcu efektem ma być stworzenie miejskiej dżungli.

Jak osiągnąć klimat miejskiej dżungli w mieszkaniu?

Aranżując mieszkanie w stylu urban jungle, nie warto ograniczać się wyłącznie do wspomnianych elementów. Dużą rolę w osiągnięciu pożądanego efektu będą odgrywać wszelkiego rodzaju dodatki. Należy skupić swoją uwagę na obecności roślin w pomieszczeniu, ale nie tylko tych w doniczkach. Liście monstery, bananowca czy palmy to bardzo modny motyw stosowany na tkaninach. Klimatu miejskiej dżungli mogą więc świetnie dopełnić zasłony, obrusy, koce, pościele i poszewki na poduszki. Producenci dodatków prześcigają się na tę chwilę w wymyślaniu kolejnych przedmiotów użytku codziennego, które można przyozdobić egzotycznymi roślinami. Aby wzbogacić stylizację mieszkania i przełamać dziki charakter wnętrza, można zastosować drobne akcesoria w kolorze złota lub wykonane z naturalnych surowców, jak np. drewno, wiklina czy len.