Przygotowywanie kosmetyków DIY w domowym zaciszu to nietuzinkowe zajęcie, które może okazać się świetną zabawą i sposobem na stworzenie wymarzonych mieszanek składników. Aby ułatwić sobie rozpoczęcie przygody z produkcją domowych produktów kosmetycznych, warto odpowiednio się do tego zadania przygotować. Jakie elementy będą niezbędne do rozpoczęcia produkcji domowych kosmetyków DIY? Podpowiadamy!

Domowe kosmetyki DIY – dlaczego warto?

Tworzenie domowych kosmetyków wbrew pozorom wcale nie jest trudnym i żmudnym zadaniem, a może okazać się wręcz przyjemnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Postawienie na kosmetyki DIY pozwala bowiem na tworzenie wyjątkowych propozycji o naturalnym i prostym składzie perfekcyjnie dostosowanym do indywidualnych potrzeb naszej skóry czy włosów – podczas tworzenia kosmetyków w domowym zaciszu to właśnie my decydujemy o konsystencji, zapachu, kolorze czy nawet wyglądzie opakowania, w którym zostanie umieszczony dany produkt. Robienie własnych kosmetyków w domu to także doskonały sposób na działanie w ruchu zero waste.

Domowe kosmetyki DIY – co będzie potrzebne?

Tworząc naturalne kosmetyki DIY, nie trzeba dysponować całym arsenałem specjalistek sprzętu i akcesoriów dedykowanych do wytwarzania produktów kosmetycznych. Wystarczy wyposażyć się w podstawowe elementy pozwalające na sprawne i bezpieczne przygotowywanie różnego rodzaju mieszanek. Planując przygotowywanie kosmetyków DIY w domowym zaciszu, warto więc postawić na elementy, takie jak:

  • Urządzenia do odmierzania składników

Akcesoria do odmierzania składników to stały element wyposażenia domowego laboratorium kosmetycznego. Pomocne w przygotowywaniu mieszanek mogą okazać się urządzenia, takie jak waga cyfrowa odmierzająca składniki w gramach czy kroplomierz umożliwiający odmierzanie kroplami produktów, takich jak olejki eteryczne, konserwanty czy inne półprodukty stosowane w niewielkich ilościach.

  • Naczynia i akcesoria do łączenia składników

Naczynia przeznaczone do mieszania składników, takie jak miska czy fiolka szklana wykonane ze szkła hartowanego to elementy niezbędne do przygotowywania wyjątkowych kosmetycznych mieszanek. Można w nich z powodzeniem łączyć ze sobą różne składniki, a także poddawać je działaniu wysokiej temperatury. Pomocne w przygotowywaniu kosmetycznych kompozycji są także akcesoria, takie jak metalowa szpatułka kosmetyczna, którą można wykorzystywać zarówno podczas mieszania składników, jak i przekładania gotowego kosmetyku do wybranego pojemnika.

  • Rękawiczki jednorazowe

Rękawiczki jednorazowe pozwalają na zabezpieczenie rąk przed działaniem drażniących składników, a także umożliwiają zabezpieczenie przygotowywanej mieszanki przed dostaniem się do niej niepożądanych zanieczyszczeń znajdujących się na dłoniach.  

  • Opakowania na gotowe kosmetyki

Domowa produkcja kosmetyków DIY wymaga zadbania o odpowiednie opakowania dla przygotowywanych mieszanek. Chcąc zadbać o zabezpieczenie kosmetyków przed czynnikami zewnętrznymi, warto stawiać zarówno na sprawdzone opakowania szklane i słoiczki na kosmetyki, jak i wykonane z tworzyw sztucznych buteleczki kosmetyczne. Dobrym miejscem na znalezienie odpowiadających nam opakowań jest hurtownia opakowań kosmetycznych, w której z pewnością znajdziemy szeroką gamę propozycji opakowań kosmetycznych pochodzących do sprawdzonych producentów.

Jeśli szukasz np. słoiczków na kosmetyki, odwiedź https://meping.pl/pl/162-sloiki.