We współczesnym budownictwie, każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Ceny nieruchomości są wysokie, a metraż niewielki, dlatego znaczne grono młodych ludzi decyduje się na zakup kawalerek jedno- bądź dwupokojowych. Urządzając kameralne lokum, należy działać w sposób przemyślany, aby niewielka przestrzeń była zarówno funkcjonalna, jak i przytulna. W małych mieszkaniach pokój dzienny pełni jednocześnie kilka funkcji: salonu, sypialni, jadalni i biura – niejednokrotnie również pokoju dziecięcego. Meble salonowe na wymiar mogą być kompromisem pomiędzy użytecznością a estetyką. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób wykreować modną przestrzeń do pokoju gościnnego, ten artykuł jest dla Ciebie.

ŚCIANA ZA TELEWIZOREM

Ściana za RTV często pozostaje niezagospodarowana. W większych pomieszczeniach możemy sobie pozwolić, by ściana za telewizorem była wykończona np. designerskim betonem, mozaiką, graficzną fototapetą czy kolorowym oświetleniem LED. Dekoracyjne tynki to świetny pomysł, by podkreślić tę część pokoju gościnnego czy dużego salonu. Jednak wszędzie tam, gdzie liczy się praktyczne zagospodarowanie miejsca, warto pomyśleć o bardziej efektywnych rozwiązaniach.

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI

Wiele osób z pewnością wspomina czasy PRL z dużym sentymentem. Młodsi pamiętają jeszcze wystrój mieszkań swoich babć i dziadków. Meblościanki po sufit i telewizory kineskopowe były standardowym wyposażeniem każdego salonu w blokowisku. Choć moda na meble po sufit przeszła do lamusa ćwierć wieku temu, dziś powoli wraca do łask w bardziej nowoczesnym wydaniu, zyskując coraz większe grono zwolenników.

BAŁAGAN POD KONTROLĄ

Meble na wymiar do salonu wcale nie muszą być kiczowate ani nudne. Dopasowane do wnętrza zarówno pod względem wielkości, układu półek, jak i kolorystyki, mogą stanowić ekskluzywne wykończenie salonu. Choć telewizory kineskopowe zostały wyparte przez minimalistyczne monitory, to z powodzeniem można je wkomponować w nowoczesną meblościankę. Półki i schowki – z drzwiczkami lub bez – pomogą uporządkować i ukryć przed wzrokiem gości wszystkie osobiste przedmioty. Dopasowana zabudowa pozwala wykorzystać cenną przestrzeń po sam sufit, jednocześnie pomagając utrzymać wnętrze w porządku i czystości. Możemy sami zadecydować, czy chcemy mieć wolny dostęp do półek, czy zamknąć drobiazgi w szafkach. Z uchwytami czy bez – to również kwestia gustu. Na https://megandesign.pl/realizacje/salon/ znajdziesz mnóstwo wnętrzarskich inspiracji do salonu i nie tylko. Od dokonania szczegółowych pomiarów pomieszczenia, przez wykonanie projektu pod wskazówki klienta, po profesjonalne wykonanie i montaż.